Dropdown Menu

пʼятниця, 31 січня 2020 р.

Томас Стернз Еліот. Поетичні твори. Коментоване видання. Том 1. Відгук

Томас Стернз Еліот. Поетичні твори. Коментоване видання. Том 1. Відгук

Що ж, це були чудові півроку (рік, якщо врахувати і другий том) у компанії нобеліанта і котолюба. У першому томі мені випало перекласти розділ «Розрізнені вірші» – ті, що з різних причин не потрапили до прижиттєвих збірок. Це і перші підліткові вірші, і останні вірші, еротичні (під завісу життя Еліот закохався).
Від прочитаного – і перекладеного – я отримав такий самий кайф, як і півроку тому з другим томом. Проте другий том я маю в паперовому вигляді, а з першого – десь з третину в електронці, тобто не міг насолодитися його найвідомішими творами. Залишається тільки чекати видання українською мовою – видавництво «НК - Богдан» вже анонсувало його на цей рік.

10 найкраща книга в моєму житті?
9 почесне місце на полиці
8 обов’язково до прочитання
7 варте уваги
6 краще за середнє
5 прийнятне чтиво
4 гірше за середнє
3 щось тут не склалося
2 неможливо читати
1 найгірша книга у світі
0 складно назвати це книгою

Читайте також:
Томас Стернз Еліот. Поетичні твори. Коментоване видання. Том 2: Ці твори дуже різні. Деякі з них абсурдні, а деякі у своїй абсурдності епічні. Мій перший переклад для видавництва.
Леся Українка. Лісова пісня: Лукаш зустрічає Мавку, дочку Лісовика, і вони закохуються. Але Лукашева матір супротивиться такому союзу з «нечистю». Після довгих поневірянь і розлуки двоє закоханих все ж знову знаходять одне одного.
Йоганн Вольфґанґ фон Ґете. Фауст: Я чекав, що Фауст продасть свою душу через свої егоїстичні мотиви чи Мефістофель перетягне його на бік тьми. Щось схоже прослідковується в оригінальній легенді про Фауста. Проте Ґете висунув іншу пропозицію.

пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Артем Чапай. Дивні люди. Відгук

Артем Чапай. Дивні люди. Відгук

Артему Чапаю довелося влізти в шкуру неандертальця, щоб показати людяність. Хто в цьому винен – автор чи все ж люди? Наприклад, Вінстону Груму довелося зробити щось подібне з Форрестом Гампом, щоб відмежувати ідіота від дурнів, але тут різні акценти.
Якщо перетерпіти сумбурні дитячі спогади Стьопи Вовка – головного героя «Дивних людей» – і дістатися до оповіді про нормальне (ніби) життя, коли вже не так часто звертаєш увагу, чиє воно саме, то читати стає значно легше. У Чапая менше абсурдності, ніж у Грума, але все одно він описує багато дивних людей і дивних речей, які з ними кояться. Стьопа потрапляє в трагікомічні ситуації, це не дає занудьгувати, і тема домашнього насильства (і не тільки домашнього) – це те, від чого не можна відвертати очей, але найбільше мене зачепили два монологи.
Це, власне, крик душі двох митців – Богдана-порнографа і Анатолія Омеляненка. Богдан прагне до високого мистецтва, але змушений знімати маскульт. Поет Омеляненко побував на вершині, побачив, що там нічого ловити, і спустився на дно. І якось так виходить, що Стьопа Вовк розповідає про дивних людей, які разом складають Україну (це, я зрозумів, основний задум автора), а я залишився з митцями, і для мене ця книга – про верх і низ, про екстремуми нашого життя.

10 найкраща книга в моєму житті?
9 почесне місце на полиці
8 обов’язково до прочитання
7 варте уваги
6 краще за середнє
5 прийнятне чтиво
4 гірше за середнє
3 щось тут не склалося
2 неможливо читати
1 найгірша книга у світі
0 складно назвати це книгою

Читайте також:
Вінстон Грум. Форрест Гамп: Пригоди Форреста Гампа – це зайвий доказ того, яким абсурдним інколи може бути життя. Проте також це нагадування, що можливості чекають на нас за кожним поворотом, просто не слід одразу від них відмовлятися.
Вінстон Грум. Гамп і компанія: Найуспішніший дурень знову підкорює світ. Проте Форрест вже не здавається обдарованим ідіотом, він все більше змахує на телепня-невдаху, страждання якого заслужені.
Сергій Бут. Аляска: Рятувальника Антона прямо в гідрокостюмі доставляють до психіатричної клініки у відділення для найважчих випадків. Там він має намір вилікуватися від нападів галюцинацій, але стикається з каральними методами вітчизняної медицини.

середа, 1 січня 2020 р.

Книжковий виклик на 2020

Цього року ледь не половину списку складають книги із серій і циклів. Минулого року я не встигнув прочитати сім запланованих творів. Всі вони переносяться на цей рік.
Цей книжковий виклик триває четвертий рік поспіль. З планами і результатами попереднього року можна ознайомитись на відповідних сторінках. Спочатку я планував подолати заплановане за три з половиною роки. Пройшло три з половиною, але я доповнював перелік книг до прочитання. Проте в 2020 році я хочу прочитати все, що додав до списку бажань в 2018-ому. Тобто, якщо на початку я відставав на 3,5 роки, то тепер – тільки на 1.
Цей список складений сервісом random.org із довільно обраних книг із мого більшого переліку книг до прочитання. Кожен відгук написаний українською мовою. У зв’язку з тим, що більшість книг, які я читаю, написані англійською мовою і не всі вони перекладені українською, всі цитати, власні імена тощо подаю у власному перекладі, якщо не зазначено інше.

Мій план на 2020 рік:

43. Джеймс Еллрой. Секрети Лос-Анджелеса (втомився від серії)
44. Джеймс Еллрой. Білий джаз (втомився від серії)
54. Говард Філіпс Лавкрафт. Повне зібрання прозових творів. Том 4 (не видали)
59. Томас Манн. Зачарована гора (наступного року)
60. Альфред Деблін. Берлін Александерплац (наступного року)
61. Герман Мелвілл. Мобі Дік, або Білий Кит (наступного року)

Книжковий виклик на 2020