Dropdown Menu

вівторок, 14 квітня 2020 р.

Жоріс-Карл Гюїсманс. За течією. Відгук

Жоріс-Карл Гюїсманс. За течією. Відгук

Жан Фолантен у свої сорок років працює клерком у Парижі. Він вийшов з незаможної родини і тільки зараз підняв свій фінансовий рівень. Але все одно він залишається майже ні з чим. Всі близькі родичі вже померли, друзі розійшлися, жінки немає. Він день у день прожовує своє життя, як ті гумові стейки, які він завжди їсть на вечерю – здається, в Парижі розучились добре готувати.
Це оповідання настільки схоже на «Навпаки». І водночас ні. Звісно, Фолантен витрачає останні гроші на нові шпалери, штори і картини, а дез Ессент з роману «Навпаки» живе в маєтку. Люди зовсім різні. Проте обох їх втомило життя. Вони насилу знаходяться в ньому щось приємне, але їхнє духовне відродження нетривале, дуже скоро вони знову махають на все рукою. І все ж вони надто різні. Сподіваюся ще колись повернутися до дез Ессента і розповісти про нього.

10 найкраща книга в моєму житті?
9 почесне місце на полиці
8 обов’язково до прочитання
7 варте уваги
6 краще за середнє
5 прийнятне чтиво
4 гірше за середнє
3 щось тут не склалося
2 неможливо читати
1 найгірша книга у світі
0 складно назвати це книгою

Читайте також:
Жоріс-Карл Гюїсманс. На шляху: Сенс всього роману – знайти себе, пізнати себе як зсередини, так і зовні. Коли Дюрталь повертає вбік, Гюїсманс неодмінно направляє його у вірне русло необхідними рядками з житія святих, мучеників чи блаженних.
Жоріс-Карл Гюїсманс. Собор: Продовження попередньої книги. Дюрталь прагне зближення з Богородицею, якій присвячений Шартрський собор, але досі пручається, коли доводиться робити вибір на користь життя в духовній гармонії.
Жоріс-Карл Гюїсманс. Облат: Після багаторічних болісних роздумів Дюрталь остаточно пов’язує своє життя з релігією. Йому пропонують стати облатом в монастирі Валь-де-Сан. На жаль, одночасно у Франції починаються утиски чернецтва.

Немає коментарів:

Дописати коментар