Dropdown Menu

субота, 11 грудня 2021 р.

Марія Еуженія Нето. І в лісах звірі говорили. Відгук

Марія Еуженія Нето. І в лісах звірі говорили. Відгук

Прочитано в рамках проекту Африка.
 
Автор: Марія Еуженія Нето (Maria Eugénia Neto)
Країна походження: Ангола
Назва оригіналу: …E nas florestas os bichos falaram…
Мова оригіналу: португальська
Рік видання: 1977
Рік перекладу: 1982
Перекладач: Василь Ксьондзик
Видавництво: Веселка
 
Дружина першого президента Анголи теж подалася в літературу. Ця коротка казка (для молодшого шкільного віку, запам’ятайте!) – про те, як звірі вирішили допомагати партизанам у боротьбі проти колонізаторів: нападати на ворогів, підкладати вибухівку під їхні будинки тощо. Це для дітей молодшого шкільного віку, ага. Тут, звісно, є моралізаторство щодо того, як людина поводиться з природою, проте... Здається, переклали цю казку лише тому, що чоловік авторки був президентом прихильної до СРСР країни.
 
10 найкраща книга в моєму житті?
9 почесне місце на полиці
8 обов’язково до прочитання
7 варте уваги
6 краще за середнє
5 прийнятне чтиво
4 гірше за середнє
3 щось тут не склалося
2 неможливо читати
1 найгірша книга у світі
0 складно назвати це книгою
 
Читайте також:
Агостіньйо Нето. Священна надія: Майбутній перший президент незалежної Анголи пише про тягар рабства і вільне майбутнє. Акцент робиться на тому, що африканці готові досягати висот. А ще тут танцюють усі – і в’язні, і пралі.
Бонні Лубега. Великий край диких звірів: Царство звірів дізнається про існування двоногих істот, ворожих до тварин. Піддані пропонують царю леву свої послуги у захисті царства. І зрештою їм доводиться стикнутися із жорстокою людиною…
Рок Крепен Мфані Піно. Африканські казки: Тут є п’ять казок, які пояснюють зокрема, чому бегемоти майже не вилазять з води, чому в слонів лише одна дитина тощо. Казки лише трохи осучаснені, проте загалом це нагадує фольклор, а не авторську казку.

Немає коментарів:

Дописати коментар