Dropdown Menu

вівторок, 17 грудня 2019 р.

Робер Мерль. Мальвіль. Відгук

Робер Мерль. Мальвіль. Відгук

Ми надто покладаємося на інфраструктуру, на техніку, на наукові досягнення. Кожен з нас користується результатами праці, мабуть, мільйонів наших попередників і сучасників. А що буде, якщо залишитися без надбань цивілізації? Чи зможемо ми відтворити бодай щось із втраченого?

«Кінець світу, або радше кінець світу, в якому ми жили досі, почався в найпростіший і якнайменш драматичний спосіб. Погасло електричне світло»

(Тут і далі цитати з книги Робер Мерль. Мальвіль / пер. з фр. Г. Філіпчука. – К. : Радянський письменник, 1975. – 407 с.)
Коли гурт друзів спустився у льох, щоб побалакати з Еманнуелем Контом, який там працював, на поверхні пройшла короткочасна атомна війна, яка знищила майже все людство. Лише скеля врятувала замок Мальвіль, льох на його дворі і тих кількох людей, які в ньому зібралися. Стикнувшись із загрозою повного вимирання людства, Еманнуель і його друзі змушені підлаштовуватися під нові умови і будувати своє маленьке суспільство.

«Людина – єдина жива істота, яка може подумати про власну смерть, і тільки її єдину ця думка доводить до розпачу»

Героям пощастило народитися у сільській місцевості. Вони здатні забезпечити себе базовими потребами – їжею, житлом і захистом. Містяни, я гадаю, за таких умов фактично були б приречені. Мерлю, як на мене, вдалося описати постапокаліптичний світ майже без прикрас (найстрашнішим був сюжет з першим врожаєм), хоча сучасніший автор не оминув би й тем гомосексуалізму чи канібалізму, і не було б у Мальвіля майже бездоганного лідера.

10 найкраща книга в моєму житті?
9 почесне місце на полиці
8 обов’язково до прочитання
7 варте уваги
6 краще за середнє
5 прийнятне чтиво
4 гірше за середнє
3 щось тут не склалося
2 неможливо читати
1 найгірша книга у світі
0 складно назвати це книгою

Читайте також:
Джон Вуд Кемпбелл-молодший. Хто йде?: Людство вважає себе володарем світу. Але деякі речі можуть поставити нас на коліна. Це майже трапилося, коли антарктична експедиція знайшла заморожене тіло прибульця.
Карел Чапек. Війна з саламандрами: Людство починає промислову експлуатацію підводних істот і настільки захоплюється спокусою легкої наживи, що не в змозі зупинити механізм, який саме ж і запустило в дію.
Герберт Джордж Уеллс. Війна світів: З Марса на Землю прибувають циліндричні капсули. Істотам, які в них ховаються, судилося за лічені дні здолати організований опір і повернути навтікача уряд найвеличнішої держави.

Немає коментарів:

Дописати коментар